Co je to BIM?

Jednoduše řečeno, BIM je moderní způsob zpracování projektové dokumentace, který umožňuje vytvářet jediný inteligentní 3D model pro vizualizaci, simulaci i koordinaci. Jeho využití prostupuje všemi fázemi zpracování projektu a současně všemi profesemi, které se na projektu podílejí. Díky BIMu lze vytvářet přesnější návrhy bez konstrukčních chyb a každá sebemenší změna v projektu se promítne do celého modelu. Náklady spojené s Vašimi projekty značně klesnou, protože přístupy BIM usnadňují a zkvalitňují práci celého pracovního týmu

BIM – z výhody nezbytností.

Věděli jste, že BIM přístupy v dnešní době využívá již téměř 50% architektů? Ano, BIM se postupně stává nepostradatelným nástrojem pro Vaše projekty. Je to vcelku logické, vzhledem k výhodám, které BIM přináší do Vašich projektů, a naprosto pochopitelné z pohledu investorů, kteří požadují jejich kvalitní zpracování. Využívání BIM přístupů se totiž postupně mění z konkurenční výhody na nezbytnou podmínku konkurenceschopnosti dodavatelů staveb. Více o výhodách BIM si můžete přečíst v našem článku na portálu TZB-info.cz, který naleznete ZDE.

Jaké řešení nabízí Autodesk?

Společnost  Autodesk již tradičně patří se svými  produkty mezi absolutní špičku ve svém oboru. Pokud hovoříme o BIM, je to rozhodně Revit, který projektantům a architektům nabízí plné využití principů Informačního modelování budov – BIM. Revit představuje profesionální nástroj pro projektování staveb založený na BIM principech, nabízí dokonalou provázanost vytvářené projektové dokumentace, zvyšuje produktivitu a efektivitu práce, zjednodušuje koordinaci a spolupráci projekčního týmu, umožňuje  analyzovat a simulovat  různé situace, ale hlavně zajišťuje kvalitu projektu.

Hledáte-li nástroj, který Vám ve všech směrech pomůže vytvářet dokonalé projekty, šetřit čas a peníze nejen Vaše, ale také Vašeho investora, odpovědí je výkonný, spolehlivý a plně kompatibilní Autodesk Revit.

obr.c.2-vykres